tenis217 października o godz. 12.00 w sobotę w Hali widowiskowo-sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Nowogrodzie Bobrzańskim odbył się mecz II kolejki o mistrzostwo V ligi Tenisa Stołowego z drużyną ŻSTS III Żagań. Po porażce w pierwszym meczu była niewiadoma jak tym razem sobie poradzimy. W drużynie wystąpił po raz pierwszy Maciej Ziaja, który powrócił do „ligowego” grania po ośmiu latach przerwy. Pomimo tak długiej przerwy pokazał, że nie zapomniał grać w tenisa i stał się pewnym punktem drużyny. Goście z Żagania przyjechali bez swojego czołowego zawodnika, który ze względów służbowych nie mógł uczestniczyć w meczu. Tak jak z zespołem Prus Żary tak i tym razem mecz graliśmy na czterech stołach co znacznie skróciło czas rozgrywania meczu. Pierwsze cztery mecze nasi zawodnicy bez problemu pokonali swoich rywali w stosunku 3:0 lub 3:1. i meczu zrobiło 4 : 0 dla Fibera. Następnie rozegrano dwa mecze deblowe, w których oba nasze duet wygrały w stosunku 3:1 i w meczu zrobiło się już 6 : 0. Po pięciu minutach przerwy przystąpiono do rozgrywania czterech kolejnych pojedynków, w których Maciejowie Pyrtko i Ziaja oraz Łukasz Pawlak pewnie pokonali swoich rywali natomiast czwarty pojedynek tej serii rozgrywał Dariusz Pawlak, który pierwsze dwa sety pewnie wygrał, jednak później Krzysztof Chilicki z Żagania doszedł „do głosu” wygrywając kolejne 3 sety i tym samym cały pojedynek. W meczu zrobiło się 9 :1 i aby wygrać cały mecz potrzebny był jeszcze jeden zwycięski pojedynek. Tej formalności dokonał Maciej Ziaja, w którym ostatnim meczu tego spotkania pokonał „pogromcę” Darka w stosunku 3:0. i tym samym ustalił wynik meczu na 10: 1 dla Fibera Nowogród Bobrzański. Choć mecz zakończył się wysokim zwycięstwem to jednak kilka pojedynków było zaciętych, z których jak wydać po wyniku zwycięsko wyszli nasi zawodnicy. Punkty dla naszej drużyny zdobyli: Maciej Ziaja 3,5, Łukasz Pawlak 2,5, Maciej Pyrtko 2,5, Dariusz Pawlak 1,5. Dla gości jedyny punkt zdobył Krzysztof Chilicki. Kolejne spotkanie rozegramy na wyjeździe 7 listopada udając się do Drzonkowa na spotkanie z drużyną ZKS Drzonków VI a w Nowogrodzie będzie można kibicować „FIBEROWI” 21 listopada gdzie przyjedzie do nas Jofrakuda Świebodzin.