Wyprawa do Wschowy

13 lutego, 2017

logo tenis

11 lutego 2017 roku na zaproszenie działaczy Pogoni Wschowa silna pięcioosobowa ekipa Fibera Nowogród Bobrzański wzmocniona Anią Mączkowską oraz Dorotą Szmit i Pawłem Kopanią udała się do odległej o ponad 100 km Wschowy na turniej tenisa stołowego, który był II Memoriałem im Henryka Borkowskiego zasłużonego działacza i pasjonata tenisa stołowego ze Wschowy. W turnieju uczestniczyło ponad 30 zawodników o nieprzeciętnych umiejętnościach, bowiem wystąpili wychowankowie wspomnianego Henryka grających przy II i III ligowych stołach. Osoby oglądające finałowy pojedynek mogły zobaczyć namiastkę „wielkiego” tenisa. W klasyfikacji która nas interesowała najbardziej czyli  IV i V ligowców, drugie miejsce zajął Krzysztof Zapotoczny a trzecie Marek Janusz. W klasyfikacji „Kobiet” nasze dziewczyny: Dorota Szmit i Ania Mączkowska zajęły odpowiednio  drugie i trzecie miejsce. Na osiem osób zdobyliśmy w sumie cztery puchary z czego należy się tylko cieszyć. Działacze ze Wschowy bardzo mile wspominali przyjazdy do Nowogrodu, dlatego rewanżując się wręczyli naszej ekipie pamiątkowe gadżety. Bardzo obfity był także mini-bufet gdzie można było się posilić lub napić ciepłych napojów. W turnieju wystąpili jeszcze Staszek Droszczak, Jarek Szymczak, Roman Mączkowski i Paweł Kopania, którzy choć nie zdobyli pucharów to jednak po pięciogodzinnym turnieju w dobrych nastrojach wracali do Nowogrodu.